top of page

מעצבת גם גבות?!

שיח טלפוני עם לקוחה פוטנציאלית מהשבוע שעבר:

הלוו...שלום אני מדברת עם מעצבת פנים? אני - כן"

(הלקוחה - את עושה גם גבות? אני - (מתאפקת קשות שלא לפרוץ בצחוק

את מתכוונת בוודאי לקוסמטיקאית. אני מעצבת פנים, חללים/בתים/דירות..."

אז את הפנים של מי או של מה אני בעצם מעצבת?

אם נתייחס להגדרות היבשות עפ"י ויקיפדיה וכדומה. הרי שעיצוב פנים מתייחס לתכנון ושינוי חללים פנימיים במבנים. בד"כ בהקשר של תכנון בפרטי פרטים,תוך התייחסות לחומרים,טקסטיל,ריהוט,צבע וכדומה.

בחיפוש בלעז מגדילים לתאר את המקצוע כאומנות ומדע של העצמת החלל הפנימי של מבנה,על מנת ליצור סביבה בריאה,אסתטית ונעימה יותר לאדם (באנגלית זה תמיד נשמע מוצלח יותר).

אגב - זו פעם ראשונה שאני נתקלת בהגדרות של ארגון הבריאות הבינ"ל (who) בתחום שאינו רפואי.

אז מה בעצם רובנו מחפשים?

אני מניחה שאת התחושה של החמימות,הנוחות,הרוגע והשלווה שמשרה עלינו חלל המתוכנן במחשבה תחילה. בדומה מאד לתחושת הרוגע והשלווה שנותרים בנו אחרי טיפול של קוסמטיקאית מוצלחת או ספא איכותי. הלקוחה לא שגתה מדי כשהגיעה אליי בסופו של דבר...

לטעמי, עיצוב חלל הוא למעשה תהליך שמקדם את השותפים לו אל נקודת שיווי משקל (=ש"מ) בין הציפיות,החלומות,התשוקות,והיכולת שלי ליישם את השינויים המבוקשים ע"י הלקוח בפועל.

קצת כמו תהליך של גמילת מטופל ממנשם,ריקוד עדין בין האופן בו הגדרתי נתונים במכשיר ההנשמה,לבין המסוגלות של המטופל לנשום לבד בפועל. כל זה תחת המטרייה של פיקוח ושמירת ערכי חמצן נאותים בדם המטופל.

בדומה מאד, כאשר אני נפגשת עם לקוח בפעם הראשונה, ראשית - אני מקשיבה לכל אשר עולה על דעתו. לאחר מכן אוספת נתונים לגבי אופן ההתנהלות של המשתמשים בחלל, על מנת להגדיר צרכים קיימים ודרישות לשינוי, מעין 'הערכת מצב רפואית' של הפרוגרמה של החלל. לאחר מכן הלקוח יקבל אפשרויות לתכנון, אותם אפתח לאחר אישור הסקיצה הנבחרת לתכנית עבודה ייעודית עבורו. בהמשך אלווה את הפרוייקט תחת המטרייה של פיקוח על ושמירת נאותות היישום של התכנית שלי.

כפי שקוסמטיקאית אשר אומדת את הפנים שלנו,ובוחנת תחת זכוכית מגדלת כל סדק,נקב,וקמטוט לפני התאמת טיפול. כך אני אבדוק את החלל, אעריך ואמדוד לפני שרטוט סקיצה ראשונית וודאי שתכנית מוגמרת. כפי שבטיפול פנים יותאם המוצר הנכון ללקוח מסוים, כך אני מתאימה את הסקיצות והתכנית ללקוח המסויים,על כל חלומותיו,צרכיו ותקציבו.

כפי שקוסמטיקאית תתקצב את הטיפול בהתאם לפעולות שעשתה,סוג וכמות החומרים בהם עשתה שימוש, וכל מיני מיוחדים (תור בערב,עבודה בסופש,או הגעה ללא תיאום מוקדם) אני אעריך עלות בהתאם לגודל החלל,המורכבות שלו,הלו"ז שנדרש לסיום,רמת הגמר של החומרים נבחרים וכדומה. לא בכדי עלויות של עיצוב יכולות לנוע מאלפי ש"ח למאות אלפים...

לבסוף,אשב איתכם הלקוחות בחלל הנפלא והחדש שעצבנו יחדיו,לשמוע דעתכם עליי ועל המסע שעברנו יחדיו.להנות מעונגם של מחמאות, וללמוד היכן נדרש שינוי והכוונה של התהליך באופן מדוייק יותר.

זוכרים את השיחה המוזרה בתחילת הבלוג?

בסופו של יום,אם 'הגבות' שעיצבתי בחלל המגורים שלך נורית,חדרי השינה אצלכם משפ' ישראלי, או המטבח שלך זיו מותירים בפה טעם טוב של נוחות ורוגע,של ביתיות נעימה ונוחה לשימוש. הרי שהצלחנו בטיפול!

אז אני ממתינה להלוו הבא...

ותודה לגלריה אנה פורטונה על השימוש בחלל ובאביזרים

ארכיון
bottom of page